LIETUVOS IR LOTYNŲ AMERIKOS ŠALIŲ DIPLOMATINIŲ SANTYKIŲ 20-METIS URM PAŽYMĖTAS NUOTRAUKŲ PARODOS ATIDARYMU
Minint Lietuvos ir Lotynų Amerikos valstybių diplomatinių santykių užmezgimo dvidešimtmetį, Užsienio reikalų ministerijoje balandžio 17 dieną atidaryta nepriklausomo fotografo ir keliautojo Tomo Griškevičiaus nuotraukų paroda „ Lotynų Amerikos žmonės ir jų gyvenimai“. Dauguma Lotynų Amerikos valstybių Lietuvos nepriklausomybę pripažino ir diplomatinius santykius su Lietuva užmezgė 1991-1992 m.
Atidarydamas parodą, užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius prisiminė XIX ir XX amžiaus pradžios lietuvių emigraciją į Lotynų Ameriką, pabrėžė po Antrojo pasaulinio karo Urugvajaus vykdytą Lietuvos aneksijos nepripažinimo politiką.
Viceministras pažymėjo iškilių Lietuvos mokslininkų ir menininkų regiono šalyse paliktus pėdsakus. XIX a. Čilėje gyvenęs Vilniaus universiteto auklėtinis mineralogas, geologas, chemikas ir paleontologas Ignotas Domeika reformavo Čilės švietimo sistemą, buvo Čilės universiteto rektoriumi, tapo Čilės garbės piliečiu. Paleontologas Kazimieras Šlapelis buvo vienas pirmųjų Argentinos lakūnų, jo vardu pavadintas Alto Rio Sengero oro uostas. Už nuopelnus Bolivijos kultūrai Bolivijos vyriausybė tapytoją Joną Rimšą 1950 m. apdovanojo aukščiausiu civiliams skiriamu ordinu.
„Šiandienos pasaulyje, kai tampa prieinamos naujos susisiekimo priemonės, džiaugiuosi, kad lietuviai vėl atranda Lotynų Ameriką. Tai liudija ir ši nuotraukų paroda“, - sakė E.Ignatavičius.
Parodos atidaryme dalyvavo Šiaurės ir Baltijos valstybių užsienio reikalų ministerijų atstovai, dirbantys dvišalių santykių su Lotynų Amerikos ir Karibų jūros regiono valstybėmis srityje.
Lotynų Amerikoje, daugiausia Argentinoje ir Brazilijoje, gyvena apie pusė milijono lietuvių kilmės asmenų. Buenos Airėse nuo 2001 m. veikia Lietuvos ambasada Argentinoje, kuri taip pat akredituota Brazilijai, Čilei ir Urugvajui.
T.Griškevičiaus nuotraukų paroda kviečia susipažinti su Lotynų Amerikos šalių gyventojais, jų papročiais ir gyvenimo būdu. 2008-2011 m. fotografas gyveno Pietų Amerikoje. Parodoje bus galima susipažinti su T.Griškevičiaus užfiksuotomis akimirkomis ir vaizdais iš kelionių po Argentiną, Paragvajų, Čilę, Urugvajų, Boliviją, Peru, Ekvadorą ir Braziliją.