LIETUVOS IR LENKIJOS NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ ATSTOVŲ IR DIPLOMATŲ KONFERENCIJOJE – DISKUSIJOS UŽSIENIO POLITIKOS KLAUSIMAIS
Lenkijoje, Ryno mieste, lapkričio 23-24 dienomis vyko Lietuvos ir Lenkijos nevyriausybinių organizacijų atstovų ir diplomatų konferencija.
Joje dalyvavo Lietuvos užsienio reikalų ministerijos sekretorius Laimonas Talat-Kelpša, abiejų šalių prezidentūrų, užsienio reikalų ministerijų, akademinių institucijų atstovai, nepriklausomi analitikai ir ekspertai.
Konferencijos metu buvo analizuojamos abiejų šalių bendradarbiavimo Europos Sąjungoje ir NATO galimybės. Svarstyta, kaip Lietuva su Lenkija galėtų dar produktyviau dalyvauti ES Rytų kaimynystės politikoje.
Taip pat buvo nagrinėjami kiti abiem šalims aktualūs tarptautinių santykių klausimai – ES ir Baltarusijos santykių raida, Rusijos ir ES bendradarbiavimo perspektyvos, NATO ir ES santykiai su Ukraina, JAV vaidmuo Rytų ir Vidurio Europos regione ir kt.
Renginį organizavo Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su Lenkijos Tarptautinių santykių institutu.
Tokios išsamios dvišalės konsultacijos užsienio politikos klausimais surengtos pirmą kartą.