*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LIETUVOS IR LATVIJOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAI APTARĖ DVIŠALIO BENDRADARBIAVIMO KLAUSIMUS

Neformalaus susitikimo metu Palangoje rugpjūčio 12 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Antanas Valionis ir Latvijos užsienio ministras Artis Pabriks aptarė dvišalio bendradarbiavimo klausimus.

Buvo kalbėta apie Lietuvos ir Latvijos strateginės partnerystės sutartį, kurią Lietuva ir Latvija ketina pasirašyti iki šių metų pabaigos. Svarstytos šalių bendradarbiavimo galimybės atstovaujant Lietuvą ir Latviją trečiosiose šalyse.

Latvijos užsienio reikalų ministras atkreipė dėmesį į Lietuvos taikomą kelių mokestį sunkiajam transportui, buvo iškeltas radioaktyvių atliekų saugojimo klausimas. A.Valionis užtikrino, jog apie radioaktyvių atliekų saugojimą bus diskutuojama atvirai, be to, bus nuolat atliekami moksliniai tyrimai dėl poveikio aplinkai ir apie tai informuojama visuomenė.

Ministrai taip pat aptarė Rytų politikos, santykių su Baltarusija ir Moldova, Europos Sąjungos plėtros, energetikos klausimus, ES Konstitucijos ratifikavimą, ES finansinę perspektyvą.

Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministrai sutarė, jog jau tradicija tapę neformalūs susitikimai yra labai naudingi ir ateityje reikėtų juos tęsti.