*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LIETUVOS IR KIPRO UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAI APTARĖ DVIŠALIUS SANTYKIUS, PASIRENGIMĄ PIRMININKAUTI ES

Lietuvos ir Kipro užsienio reikalų ministrai Audronius Ažubalis ir Erato Kozakou-Markoulis susitikime kovo 9 dieną Kopenhagoje aptarė dvišalius santykius, pasirengimą pirmininkauti Europos Sąjungos tarybai ir situaciją Europos Sąjungos kaimynystės regionuose.

Ministrai kovo 9-10 dienomis Danijos sostinėje dalyvauja neformaliame ES šalių narių užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich).

A.Ažubalio ir E.Kozakou-Markoulis susitikime pabrėžta, kad šių metų birželio mėnesį numatytas pirmasis per 22 metus Lietuvos užsienio reikalų ministro vizitas į Kiprą prisidės prie dvišalių santykių plėtros.

Šiais metais bus minimas Lietuvos ir Kipro diplomatinių santykių užmezgimo dvidešimties metų jubiliejus.

Susitikime buvo apžvelgtas šalių bendradarbiavimas rengiantis pirmininkavimui Europos Sąjungos tarybai. Kipras perima pirmininkavimą ES Tarybai iš Danijos šių metų liepos 1 d. Lietuva pirmininkaus 2013 m. antrąjį pusmetį.

Ministrai taip pat aptarė klausimus, susijusius su šalių bendradarbiavimu JT bei situaciją ES rytų ir pietų kaimynystės regionuose.