Lietuvos ir Kinijos diplomatinių santykių 25-mečiui – proginis vokas
Šiemet Lietuva ir Kinija mini diplomatinių santykių užmezgimo 25 metų sukaktį. Šiai progai pažymėti Kinijos pašto ženklų įmonė kartu su Lietuvos ambasada Kinijoje parengė proginį voką, kuris išleidžiamas šiandien, rugsėjo 14-ąją, – Lietuvos ir Kinijos diplomatinių santykių užmezgimo dieną.
Jubiliejinį voką sukūrė dailininkas Ma Xiaoling. Voke Lietuvos ambasados Kinijoje siūlymu autorius pavaizdavo stilizuotas dviejų krepšinio žaidėjų figūras, kurios simbolizuoja dvi tautas, siejamas bendro žaidimo. Žalia ir raudona spalvos parinktos pagal Lietuvos ir Kinijos vėliavos spalvas. Kitoje voko pusėje pateikta trumpa informacija apie Lietuvą ir Kiniją lietuvių ir kinų kalbomis. Proginis vokas išleistas 50 tūkst. tiražu, 500 vnt. – su Lietuvos pašto ženklu.
Proginiai vokai jau buvo išleisti 2001 m. ir 2011 m. Lietuvos ir Kinijos diplomatinių santykių 10-mečiui ir 20-mečiui pažymėti.
Kinijos liaudies draugystės su užsienio šalimis asociacijos kvietimu Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasadoriai Kinijoje, Kinijos užsienio reikalų ministerijos ir kitų institucijų pareigūnai kartu su Baltijos šalių bendruomenėmis Pekine drauge pažymėjo diplomatinių santykių užmezgimo 25-metį.
Priėmimo metu Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė pasidžiaugė stabiliais ir sparčiai stiprėjančiais dvišaliais ryšiais, dažnais aukštų pareigūnų vizitais, įvairiapusiu praktiniu bendradarbiavimu prekybos, logistikos, sveikatos apsaugos, švietimo ir mokslo srityse. Lietuvos ir Kinijos žmonių bendravimą turėtų pagyvinti ir suintensyvėję kultūros mainai – šiemet Kinijos žiūrovai galėjo mėgautis net 19 skirtingų Lietuvos teatro vaidinimų, išspausdintos pirmos Kęstučio Kasparavičiaus knygos vaikams kinų kalba, vyko koncertai, parodos, šokių pamokos.
Asociacijos viceprezidentas Song Jingwu pasveikino renginyje dalyvavusius Kinijos liaudies kongreso biuro vicepirmininkę Shen Yueyue, užsienio reikalų ministro pavaduotoją Liu Haixing, ambasadorius ir Baltijos šalių bendruomenių narius ir pasidžiaugė glaudžiu dvišaliu bendradarbiavimu.
Kinija pripažino Lietuvos valstybingumą 1991 m. rugsėjo 7 d., 1991 m. rugsėjo 14 d. pasirašytas bendras Lietuvos ir Kinijos pareiškimas dėl diplomatinių santykių užmezgimo.