*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LIETUVOS GENERALINIS KONSULATAS ČIKAGOJE MIESTO CENTRINĖJE AIKŠTĖJE SURENGĖ LIETUVOS DIENĄ

Čikagos miesto centrinėje aikštėje Daley Plaza birželio 4 dieną šurmuliavo antroji Lietuvos generalinio konsulato Čikagoje surengta Lietuvos diena.

Lietuviškas festivalis šiais metais skirtas paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečio jubiliejų ir istorinio Žalgirio mūšio 600-ąsias metines.

Jau nuo dešimtos valandos ryto aikštėje rinkosi būriai smalsuolių, ragavusių „Kunigaikščių užeigos“ patiekalų, apžiūrinėjusių lietuviškus suvenyrus ir besidomėjusių platinama informacija apie Lietuvą, lietuvių kultūrines organizacijas bei verslą Čikagoje.

Vidurdienį prasidėjo meninė programa, kurioje pasirodė lietuvių liaudies šokių kolektyvas „Suktinis“, dainavo vaikų chorai „Svajonė“ ir „Vyturys“ bei jaunoji solistė Agnė Giedraitytė. Programą vedė aktorė Audrė Budrytė-Nakas. Vėliau scenoje vyko dviejų Čikagos lietuvių mados kūrėjų Renatos Liutkienės bei Auksuolės Marciulevičienės kolekcijų pristatymas.

Susirinkusius pasveikino Lietuvos generalinė konsulė Čikagoje Skaistė Aniulienė. Pasak jos, jau antrus metus vykstančioje šventėje didžiulė Čikagos lietuvių bendruomenė turi galimybę kartu su kitais miestelėnais švęsti svarbias Tėvynės sukaktis, pristatyti savo kultūrą ir verslą.

Lietuvos dienos proga sveikinimo laišką lietuvių bendruomenei atsiuntė Čikagos miesto meras Richardas M. Daley. Laišką šventės dalyviams perskaitė merijos tarptautinių santykių skyriaus direktorė Eileen Hubbell.

Rengiant festivalį konsulatui talkino Šiaurės Amerikos lietuvių studentų sąjungos nariai.