*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Lietuvos ekonominiai atstovai gilinosi į Lietuvos ekonominės diplomatijos aktualijas

Birželio 3-7 dienomis vyko Lietuvos diplomatų ir specialiųjų atašė, dirbančių ekonomikos srityje, metinis suvažiavimas. Visą šią savaitę Lietuvos diplomatai, atliekantys ekonomines funkcijas, prekybos atstovai, komercijos, žemės ūkio, muitinės ir transporto atašė iš Lietuvos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų kartu su Ekonomikos ir inovacijų, Žemės ūkio ministerijų, viešųjų įstaigų Inovacijų agentūros, „Investuok Lietuvoje“, „Keliauk Lietuvoje“ ir „Litfood“ bei asocijuotų verslo struktūrų atstovais, diskutavo ekonominės diplomatijos, eksporto ir atvykstamojo turizmo skatinimo bei užsienio investicijų pritraukimo klausimais, susipažino su Lietuvos ekonominio saugumo ir ES taikomų ribojamųjų priemonių įgyvendinimo aktualijomis.

Birželio 6 d. suvažiavimo dalyvius pasveikino užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas pabrėždamas per pastaruosius metus nuveiktus darbus – patvirtintos Lietuvos ir Japonijos, Indijos ir Ramiojo vandenyno regiono bei JAV strateginės gairės, įtvirtinta „Team Lithuania“ koncepcija, sustiprinta ekonominės diplomatijos komunikacija, didelis dėmesys skirtas energetinei nepriklausomybei ir kovai su ekonomine prievarta.

„Ekonominė diplomatija ir ekonominis saugumas yra vienas svarbiausių šios Vyriausybės prioritetų, todėl džiugu, kad Lietuvos diplomatinių atstovybės svariai prisideda kuriant šalies ekonominę gerovę ir užtikrinant ekonominį saugumą. Nepaisant globalių iššūkių, aktyviai padedame Lietuvos verslui plėstis naujose rinkose ir džiugu, kad verslo atstovai diplomatinių atstovybių veiklą vertina labai gerai.“ – pabrėžė E. Meilūnas.

Ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis savo kalboje pabrėžė, kad Lietuva žengia į naują ekonomikos raidos etapą, kuris paremtas didesniu aukštos vertės produktų eksportu, inovacijų ir startuolių plėtra, aktyvesniu mokslo ir verslo bendradarbiavimu, darbo našumo augimu, verslo skaitmeninimu.

Suvažiavimo dalyviai lankėsi Klaipėdoje, kur detaliai susipažino su Klaipėdos miesto ir regiono ekonominiu potencialu, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtros planais, laisvosios ekonominės zonos privalumais. Klaipėdoje buvo surengti dvišaliai diplomatų ir specialiųjų atašė susitikimai su regiono lietuviškomis įmonėmis, siekiančiomis eksportuoti savo produkciją ar planuojančiomis plėtrą užsienyje.

Atskira diena buvo skirta Telšių miestui ir regionui, kur vyko maisto pramonei skirta diena. Konferencijos dalyvius pasveikino žemės ūkio viceministras Vytenis Tomkus, o Telšių rajono meras Tomas Katkus pristatė Telšių regiono ekonominį potencialą, vyko diskusija apie investicijų pritraukimo svarbą bei eksporto plėtros perspektyvas. Telšiuose  diplomatai ir specialieji atašė lankėsi didžiausioje maisto pramonės įmonėje Telšių regione, susipažino su gamybos technologijomis, taikomomis inovacijomis, plėtros planais.

Dalis suvažiavimo buvo skirta ekonominiams atstovams būtinų kompetencijų didinimui – kartu su VšĮ Inovacijų agentūra ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“ surengti komunikacijos mokymai, kurių metu aptarta, kaip efektyviai kurti ir komunikuoti ekonomines žinutes užsienyje bei kaip pasiekti tikslines auditorijas skirtinguose socialinių medijų kanaluose.

Šiuo metu 52 diplomatinių ir prekybos atstovybių bei konsulinių įstaigų dirba 82 ekonominiai atstovai: diplomatai ir kitų valstybės institucijų deleguoti specialieji atašė, vykdantys ekonomines funkcijas.