LIETUVOS AMBASADORIUS VAŠINGTONE PAGERBĖ HOLOKAUSTO AUKAS
Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis sausio 27 dieną JAV Holokausto memorialiniame muziejuje Vašingtone surengtose iškilmėse paminėjo Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną.
Ž.Pavilionis muziejaus direktorei Sarai J. Bloomfield ir JAV Valstybės Departamento specialiajai pasiuntinei kovai su antisemitizmu Hannah S. Rosenthal priminė, kad atminčiai puoselėti ir tolerancijai ugdyti Lietuvos Seimas 2011-uosius yra paskelbęs Holokausto aukų atminimo Lietuvoje metais.
Renginio metu ambasadorius kartu su išsigelbėjusiais nuo Holokausto asmenimis uždegė atminties žvakutes.
Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena pirmą kartą paminėta 2005 metais, kai Jungtinių Tautų generalinė asamblėja priėmė rezoliuciją, raginančią visas pasaulio šalis kiekvienais metais sausio 27 dieną minėti Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną. Būtent 1945 m. sausio 27 dieną buvo išvaduotas Aušvico lageris Lenkijoje, kuriame naciai sunaikino pusantro milijono žmonių, iš kurių beveik 1,1 milijono – žydai.