Lietuvos ambasadorius Vašingtone dalyvavo pagerbiant komunizmo aukas
Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis Vašingtone birželio 12 dieną dalyvavo iškilmingame Komunizmo aukų memorialo įsteigimo aštuntųjų metinių minėjime.
JAV sostinės centre 2007 metų birželį įkurtas memorialas yra tapęs tradicine laisvės kovotųjų susibūrimo ir komunizmo aukų pagerbimo vieta.
Kasmet šio renginio metu skiriamu Trumano-Reagano laisvės medaliu šiais metais apdovanoti Kubos disidentas Guillermo Fariñas Hernandezas ir žymus Rusijos laisvės kovotojas, knygos „Baudžiamoji medicina“, demaskuojančios sovietinę psichiatriją, autorius Aleksandras Podrabinekas.
Pirmasis šiuo medaliu, tik jį pradėjus teikti, buvo apdovanotas Lietuvos Aukščiausios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis. Tarp vėliau apdovanojimą gavusių asmenų – Popiežius Jonas Paulius II, Čekijos Prezidentas Vaclavas Havelas, Lenkijos Prezidentas Lechas Walesa, buvęs JAV gynybos sekretorius Donaldas Rumsfeldas, kiti žymūs Vidurio ir Rytų Europos bei kitų su komunistiniu teroru kovojusių ar tebekovojančių šalių disidentai.
Minėjime dalyvavo iškilūs JAV politikai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, autoritarinių režimų disidentai, Vašingtone reziduojantys užsienio šalių diplomatai.
Renginio pabaigoje paminklą tradiciškai papuošė įspūdinga spalvingų vainikų ir puokščių, skirtų kovotojams už laisvę, kompozicija.
Nuotraukoje: kalba rusų disidentas A. Podrabinekas.