LIETUVOS AMBASADORIUS ŠVEDIJOJE PABRĖŽĖ PILIETINĖS VISUOMENĖS BENDRADARBIAVIMO BALTIJOS JŪROS REGIONE SVARBĄ
Lietuvos ambasadorius Švedijoje Remigijus Motuzas gegužės 17 dieną Stokholme nevyriausybinės organizacijos „Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) tinklas Švedijoje“ surengtame seminare „Baltijos šalys šiandien – dvidešimt metų laisvės“ skaitė pranešimą apie Šiaurės ir Baltijos šalių nevyriausybinių organizacijų ir pilietinės visuomenės ryšių svarbą.
Renginys buvo skirtas Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimui per pastaruosius du dešimtmečius aptarti.
Seminare dalyvavo Švedijos parlamento nariai, trijų Baltijos šalių ambasadoriai Švedijoje ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.
R.Motuzas pranešime pažymėjo, kad Lietuvoje labai vertinama Švedijos visuomenės iniciatyva, prie kurios prisijungė ir politikai, rengti reguliarius susibūrimus – „Pirmadienio mitingus“, skirtus Lietuvos nepriklausomybei paremti.
Ambasadorius pažymėjo, kad pilietinės visuomenės atstovai galėtų aktyviau bendradarbiauti tokiose srityse kaip aplinkosauga, klimato kaita, švietimas, kultūra. Kaip konkretų pavyzdį jis nurodė aktyvesnio nevyriausybinių organizacijų vaidmens poreikį siekiant užtikrinti branduolinį saugumą regione.
„Lietuva pirmininkavimo ESBO metu skiria daug dėmesio bendradarbiavimui su nevyriausybinėmis organizacijomis ir gruodžio pabaigoje organizuos specialų renginį šia tema“, – sakė ambasadorius.
„ESBO tinklas Švedijoje“ yra nevyriausybinių organizacijų asociacija, kurią sudaro 25 skirtingos nevyriausybinės organizacijos, dirbančios žmogaus teisių, tarptautinės pagalbos, moterų teisių ir kitose srityse.