Lietuvos ambasadorius susitiko su Japonijos užsienio reikalų ministru
Gegužės 8 dieną Japonijos užsienio reikalų ministras Taro Kono priėmė Lietuvos ambasadorių Japonijoje Gediminą Varvuolį.
Susitikime aptarti dvišaliai santykiai, tolesnio politinio dialogo plėtojimo planai, prisimintas sėkmingas Japonijos ministro pirmininko Shinzo Abe vizitas Lietuvoje šių metų sausio mėnesį.
„Abi šalis sieja bendros vertybės, kilnaus Japonijos diplomato Čijūnės Sugiharos atminimas, kurio Kaune išduotos „vizos į gyvenimą“ išgelbėjo nuo Holokausto tūkstančius gyvybių“, - sakė ambasadorius G. Varvuolis.
Ambasadorius perdavė Japonijos užsienio reikalų ministrui Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus kvietimą apsilankyti Lietuvoje.
Pokalbyje taip pat aptarti mokslo, kultūros, akademiniai mainai, pasirengimas Tokijo 2020 metų Olimpinėms žaidynėms.
Lietuvos olimpiečių treniruočių bazė – Hiratsukos miestas jau dabar skiria didelį dėmesį ne tik kuo geresnių treniruočių sąlygų Lietuvos sportininkams sudarymui, bet ir siekia, kad miesto gyventojai ir svečiai kuo geriau pažintų Lietuvą.