LIETUVOS AMBASADORIUS SLOVĖNIJOJE PAGERBĖ ŽUVUSIUS KARIUS
Lietuvos ambasadorius Slovėnijoje Rimutis Klevečka gegužės 20 dieną Mariboro kapinėse pagerbė per Antrąjį pasaulinį karą žuvusius karius. Ambasadorius dalyvavo Taikos paminklo, skirto per Antrąjį pasaulinį karą žuvusiems kariams, atidengimo ceremonijoje. Jos metu taip pat atidengtos lentelės su beveik 3000 per Antrąjį pasaulinį karą Mariboro apylinkėse žuvusiųjų vardais.
Paminklą iškilmingai atidengė Slovėnijos krašto apsaugos ministrė Ljubica Jelušič ir Mariboro miesto meras Francas Kangleris.Ceremonijoje dalyvavo Slovėnijoje reziduojantys ambasadoriai, parlamento nariai, kariuomenės atstovai.
Pasak Mariboro laidojimo namų direktorės Lidijos Pliberšek, tai yra pirmasis paminklas pasaulyje, skirtas taikai ir istorijos atminimui be jokių ideologinių atspalvių.
Vainikus taip pat padėjo Kipro, Graikijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Didžiosios Britanijos, Italijos, Rusijos, Austrijos, Australijos, Naujosios Zelandijos, Čekijos, Vengrijos, Vokietijos, Prancūzijos, Kroatijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Ukrainos, Serbijos ir Lenkijos atstovai.
Taikos paminklo atidengimas yra tarptautinio projekto dalis. Kitas toks paminklas bus atidengtas šių metų spalio mėnesį Sarajeve.