*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Lietuvos ambasadorius Rusijoje aplankė Irkutsko sritį

Rugsėjo 19-23 dienomis Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas su darbo vizitu lankėsi Rytų Sibire, Irkutsko srityje.

Pirmosiomis vizito dienomis Lietuvos atstovybės vadovas susitiko su srities gubernatoriumi Sergejumi Levčenko, Irkutsko miesto vicemere Tatjana Edelman bei kitais aukštais srities valdžios pareigūnais. Susitikimų metu aptarti bendradarbiavimo klausimai tarp Lietuvos ir Irkutsko srities ekonomikos, kultūros, švietimo, humanitarinių ryšių ir kitose srityse,  vietos lietuvių bendruomenės „Švyturys“ veiklos aspektai, ieškota bendrų sąlyčio taškų, siekiant aktyvizuoti susigiminiavusių miestų – Vilniaus ir Irkutsko – bendradarbiavimo projektus.

Viešnagės metu ambasadorius taip pat apsilankė vieninteliame Lietuvos garbės konsulate Rusijos Federacijoje, susitiko su vietos prekybos ir pramonės rūmų atstovais, verslininkais, Irkutsko universiteto moksliniais bendradarbiais bei vietos vizų centro, išduodančio Šengeno vizas į Lietuvą, vadovybe. Ambasadoriaus vizito metu taip pat sėkmingai įvyko išvažiuojamoji konsulinė misija, vietos lietuviams buvo suteiktos būtinos konsulinės paslaugos.

Irkutsko srities 80-mečio įkūrimo proga  Irkutsko srities filharmonijoje buvo surengtas Lietuvos atlikėjų kvarteto  operos solistų Edmundo Seiliaus ir Kristinos Zmailaitės, pianistės Rūtos Mikelaitytės-Kašubienės ir birbynininko Kęstučio Lipeikos koncertas.

Lietuvos ambasadorius taip pat susitiko su vietos lietuvių bendruomene „Švyturys“. Šventiniame vakare gausiai susirinkusiems lietuviams atstovybės vadovas padėkojo už puoselėjamą lietuvybę, išlaikytas tradicijas ir aktyvią visuomeninę veiklą bei paragino tęsti pradėtus darbus, skirtus lietuvybei išlaikyti.

Tęsdamas gražią tradiciją, ambasadorius taip pat apsilankė vietos katalikų bažnyčioje bei pagerbdamas lietuvių tremtinių atminimą, padėjo prie bažnyčios esančio paminklo gėlių vainiką.