LIETUVOS AMBASADORIUS RUMUNIJOJE ATIDARĖ PARODĄ, SKIRTĄ LIETUVOS IR RUMUNIJOS DIPLOMATINIŲ SANTYKIŲ ATKŪRIMO 20-MEČIUI
Lietuvos ambasadorius Rumunijoje Vladimiras Jarmolenko rugsėjo 29 dieną Galacio istorijos muziejuje atidarė parodą, skirtą Lietuvos ir Rumunijos diplomatinių santykių atkūrimo 20-mečiui paminėti.
Parodos lankytojai turės unikalią progą susipažinti su Lietuvos ir Rumunijos diplomatinio susirašinėjimo tarpukario laikotarpiu dokumentais, kurie vėliau bus išleisti atskirame leidinyje.
V.Jarmolenko pažymėjo, kad net ir po 20 metų abiejų valstybių bendroje istorijoje dar daug įdomių dalykų nėra atrasta ir išnagrinėta. Pasak jo, ši paroda yra svarbus žingsnis tolesnių istorinių tyrinėjimų link, kurie padės geriau suprasti vienas kitą ir parodys, kokią vietą Lietuva ir Rumunija užėmė bendroje Europos istorijoje.
Ambasadorius vizito Galacyje metu su miesto meru Eugenu Chebacu bei akademinės bendruomenės atstovais aptarė tolesnį kultūrinį bendradarbiavimą.
Paroda surengta Lietuvos ambasadai Rumunijoje aktyviai bendradarbiaujant su Rumunijos Baltijos ir Šiaurės šalių studijų asociacija.
Lietuva ir Rumunija diplomatinius santykius atkūrė 1991 m. rugsėjo mėn. 13 d.