*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Lietuvos ambasadorius Paryžiuje: turime vis daugiau partnerių, pasiryžusių telktis kovai su dezinformacija

Gegužės 23 dieną Lietuvos ambasadoje Prancūzijoje įvyko aukšto lygio diskusija „Kova su dezinformacija ir užsienio šalių kišimusi“, kurią ambasada organizavo kartu su Europos Komisija, tarptautine nevyriausybine organizacija „Reporteriai be sienų“ ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu.

„Tai, kad šiandien diskusijoje dalyvauja Europos Komisijos viceprezidentė, Lietuvos ir Prancūzijos  profesionalai, žurnalistai ir akademikai liudija, kad turime vis daugiau partnerių, pasiryžusių telktis kovai su dezinformacija. Labai svarbu, kad apie tai kalbame nacionalinių ir europinių rinkimų išvakarėse“, – atidarydamas renginį pažymėjo Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas.

Diskusijoje dalyvavo Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Věra Jourová, Prancūzijos deleguotasis ministras, atsakingas už Europos reikalus, Jean-Noël Barrot, Lietuvos kultūros viceministras Vygantas Gasparavičius, Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamento direktorė Viktorija Urbonavičiūtė, Prancūzijos Europos ir užsienio reikalų ministerijos Analizės ir strateginės komunikacijos skyriaus vedėjas Charles Thépaut, informacinio karo, strateginės komunikacijos ekspertas dr. Nerijus Maliukevičius, Prancūzijos televizijos TF1 žurnalistė Samira El Gadir. Diskusiją moderavo organizacijos „Reporteriai be sienų“ atstovai Antoine Bernard ir Thibaut Bruttin.

„Turime toliau stiprinti ES strateginę komunikaciją, nepriklausomą žiniasklaidą ir visuomenių atsparumą, nes patiriame dezinformacijos srautus, kenkėjišką kišimąsi bei lobizmą ne tik iš Rusijos, bet ir Kinijos bei Irano“, – diskusijoje sakė EK viceprezidentė V. Jourová. 

Diskusija surengta artėjant Europos Parlamento rinkimams ir valstybėms vis dažniau susiduriant su manipuliavimu informacija, dezinformacija ir kitomis grėsmėmis, kuriomis trečiosios šalys siekia kištis į demokratinius procesus. Todėl renginio dalyviai ne tik aptarė jau pasiektus rezultatus, didinant visuomenių atsparumą minėtoms grėsmėms, bet ir diskutavo apie priemones, kurios padėtų stiprinti kovą su kenkėjišku kišimusi iš užsienio.  Ekspertai dalinosi praktine kovos su melaginga informacija patirtimi, taip pat aptarė bendrus veiksmus apsaugant 500 milijonų ES gyventojų nuo didžiųjų platformų savivalės.

Lietuvos patirtimi besidalinusi Užsienio reikalų ministerijos Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamento direktorė Viktorija Urbonavičiūtė pažymėjo, kad geriausias atsakas į tokias grėsmes kaip dezinformacija yra tinkamas pasirengimas ir valstybių bei visuomenių atsparumas. „Net jei šiandien atrodo, kad sugebame identifikuoti ir užkardyti kenkėjišką kišimąsi iš užsienio, negalime sustoti - turime būti nuolatinėje parengtyje ir dar labiau plėsti partnerių, norinčių ir galinčių imtis ryžtingų veiksmų, ratą. Turime pradėti vertinti ne tik dezinformacijos poveikį visuomenėms, bet ir kenkėjiško kišimosi ekonominės žalos mastą“, – pabrėžė V. Urbonavičiūtė.   

Ši diskusija – tai Lietuvos sezono Prancūzijoje preliudo debatų ciklo dalis. Debatų ciklo renginiuose siekiama diskutuoti aktualiomis europinėmis ir užsienio politikos temomis, įtraukti Prancūzijos visuomenę ir supažindinti ją su Lietuvos pozicija saugumo, gynybos, europinių vertybių, ES ateities ir kitais klausimais.

Lietuvos ambasados Prancūzijoje nuotraukos