*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Lietuvos ambasadorius Mariupolio darželyje atidarė Lietuvos lėšomis įrengtą sensorinį kambarį

Rugpjūčio 27-28 dienomis Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis lankėsi Mariupolyje, kur susitiko su Mariupolio miesto administracijos atstovais ir atidarė sensorinį kambarį viename iš miesto darželių.

Rugpjūčio 27 dieną vykusiame susitikime su Mariupolio miesto administracijos atstovais, kuriame dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Seimo narys Andrius Kubilius, aptartas Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimas, situacija Mariupolio mieste, pristatytas rugpjūčio 28 dienos rytą iš Mariupolio startavęs A. Kubiliaus inicijuotas Lietuvos dviračių sporto entuziastų žygis po Rytų Ukrainą.

Apsilankymo metu ambasadorius kartu su pirmuoju miesto mero pavaduotoju Oleksandu Goltvenko Mariupolio vaikų darželyje-lopšelyje „Perlynka“ atidarė sensorinį vaikų ugdymo ir lavinimo kambarį, kurio įrengimas yra Lietuvos ambasados Ukrainoje Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis finansuoto projekto "Tiltelis" dalis. Sensoriniame kambaryje įvairių spalvų šviesos, muzikos, kvapų pagalba kuriama aplinka skirta stimuliuoti vaikų ir suaugusiųjų pojūčius,  padėti atsipalaiduoti ar nusiraminti.

„Tikimės, kad su Lietuvos specialistų pagalba įrengtas kambarys prisidės prie nuo konflikto nukentėjusių mažųjų regiono gyventojų reabilitacijos“, - sakė M. Janukonis.