Pensilvanijos valstijoje birželio 5 dieną prasidėjo Šiaurės Amerikos lietuvių futbolo turnyras, skirtas Lietuvos narystei NATO, kuriame dalyvavo Lietuvos ambasadorius JAV Vygaudas Ušackas.
Jis pasveikino turnyro dalyvius ir svečius bei teigė, kad sportas ir kultūra “gausiausiai suburia lietuvius, padeda išlaikyti lietuvybę ir leidžia pelnytai didžiuotis savo kilme”.
Ambasadorius palinkėjo, kad JAV lietuvių futbolo aistruolių parodyta meilė šiai sporto šakai užkrėstų kuo daugiau tautiečių, įtrauktų juos į bendrą veiklą ir už futbolo aikštelės ribų, taip pat padėtų toliau garsinti Lietuvos vardą.
Šiaurės Amerikos lietuvių futbolo turnyras JAV vyksta Amerikos ukrainiečių sporto stadione Horšamo miestelyje Filadelfijos priemiestyje. Tai yra pirmasis Amerikos lietuvių futbolo turnyras po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 1990 metais.
Turnyrą stebės Ukrainos ambasadorius JAV Michailas Reznikas, jo uždaryme planuoja dalyvauti Pensilvanijos valstijos gubernatorius Edwardas Rendellis.
Futbolo turnyre Filadelfijoje žaidžia Amerikos lietuviai iš Minesotos, Šiaurės Karolinos, Niujorko, Niudžersio, Pensilvanijos, Merilendo, Konektikuto, Ilinojaus ir kitų JAV valstijų, taip pat sostinės Vašingtono bei Kanados.