LIETUVOS AMBASADORIUS JAV ATIDARĖ ČIKAGOJE PIRMĄJĄ LIETUVOS PREKYBOS ATSTOVYBĘ
Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis kovo 29 dieną istoriniame Čikagos dangoraižyje „John Hancock Center“ atidarė pirmąją Lietuvos prekybos atstovybę, kurios pagrindinis tikslas - skatinti Lietuvos eksportą į JAV.
Pagal sutartį su agentūra „Eksportuojanti Lietuva“ prekybos atstovybei vadovaus Lietuvos garbės generalinė konsulė JAV Ingrida Bublys.Atstovybės atidaryme Ž.Pavilionis pabrėžė didžiulį Čikagos lietuvių indėlį į Lietuvos laisvės ir valstybės atkūrimą, įstojimą į NATO. Jis pakvietė Lietuvos išeivijos, Čikagos miesto bei Ilinojaus valstijos verslo ir administracijos atstovus sutelkti jėgas Lietuvos ir JAV ekonominių ryšių stiprinimui.
Ambasadorius taip pat pristatė atsigaunančios Lietuvos ekonomikos privalumus ir kvietė Čikagos verslininkus aktyviai investuoti į Lietuvą.
Pirmosios Lietuvos prekybos atstovybės Čikagoje atidarymo proga sveikinimo žodį tarė Ilinojaus valstijos gubernatorius Patas Quinnas. Sveikinimus taip pat perdavė lietuvių kilmės JAV senatorius Richardas Durbinas ir Čikagos meras Richardas Daley.
Renginio metu buvo sutarta, kad bendradarbiaujant su JAV Komercijos departamentu balandžio mėnesį Čikagoje įvyks atskiras Lietuvos ambasadoriaus susitikimas su svarbiausiomis Ilinojaus valstijos kompanijomis, suinteresuotomis plėtoti ekonominius santykius su Lietuva.