LIETUVOS AMBASADORIUS ĮTEIKĖ SKIRIAMUOSIUS RAŠTUS JAPONIJOS IMPERATORIUI
Lietuvos ambasadorius Dainius Kamaitis lapkričio 10 dieną įteikė skiriamuosius raštus Japonijos Imperatoriui Akihito.
Imperatorius Akihito prisiminė 2001 metais vykusį Lietuvos Prezidento Valdo Adamkaus vizitą į Japoniją, pasiteiravo apie Prezidento sveikatą ir palinkėjo visokeriopos sėkmės, plėtojant dvišalius santykius. Pokalbyje taip pat dalyvavo Japonijos aplinkos ministras Masatoši Vakabajaši.
Imperatoriaus rūmai reikalauja, kad pokalbis vyktų dalyvaujant vertėjui. Itin retais atvejais, įvertinus japonų kalbos įgūdžius, šios ceremonijos metu ambasadoriams leidžiama kalbėti su Imperatoriumi jo gimtąja kalba. Ši išimtis buvo padaryta Lietuvos ambasadoriui.
Imperatorius Akihito į Chrizantemų sostą atėjo 1989 metais ir tapo formaliu valstybės vadovu.
D.Kaimaitis yra antrasis Lietuvai Japonijoje atstovaujantis ambasadorius.