*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Lietuvos ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Bosnijos ir Hercegovinos Prezidiumo pirmininkui

Birželio 20 dieną Lietuvos ambasadorius Mindaugas Rukštelė įteikė skiriamuosius raštus Bosnijos ir Hercegovinos Prezidiumo pirmininkui Dr. Denisui Bećirovićiui.

Po skiriamųjų raštų teikimo ceremonijos vykusiame pokalbyje M. Rukštelė pasveikino Bosniją ir Hercegoviną su istoriniu pasiekimu – kvietimu pradėti stojimo į Europos Sąjungą derybas.

„Tai Bosnijos ir Hercegovinos pasiektos pažangos pripažinimas, atveriantis šaliai naujų galimybių, tačiau tuo pat metu reiškiantis ir didesnę atsakomybę toliau sparčiai įgyvendinti reikiamas reformas“, – pabrėžė ambasadorius.

M. Rukštelė patikino, kad Lietuva remia Bosnijos ir Hercegovinos pastangas integruotis į ES ir pažymėjo, jog Lietuva yra pasirengusi pasidalyti įvairių sričių ekspertų žiniomis bei patirtimi su Bosnijos ir Hercegovinos institucijomis.

Ambasadorius M. Rukštelė teigė, kad Rusija, pradėdama karą prieš Ukrainą, šiurkščiai pažeidė tarptautinės teisės normas ir principus, kurios nuo 1995 m. padėjo užtikrinti taiką ir saugumą Vakarų Balkanų regione. Ambasadorius pasidžiaugė, kad Bosnija ir Hercegovina palaiko ES užsienio politikos sprendimus ir prisijungia prie ribojamųjų priemonių Rusijos atžvilgiu.

Dr. D. Bećirovićius padėkojo Lietuvai už paramą, kurią ji, būdama ES ir NATO narė, teikia Bosnijai ir Hercegovinai jos kelyje į euroatlantinę bendruomenę. Pasak Prezidiumo pirmininko, dabartinius geopolitinius iššūkius, kuriuos kelia Rusijos agresija prieš Ukrainą, būtina spręsti bendromis pastangomis, remiantis tarptautinės teisės principais bei stiprinant solidarumą, kuriant laisvą ir demokratinę Europą. D. Bećirovićius taip pat pasidžiaugė istoriniu JT Generalinės Asamblėjos sprendimu liepos 11-ąją paskelbti 1995 m. Srebrenicoje įvykdyto genocido atminimo ir minėjimo diena.

Lietuvos Respublika ir Bosnija ir Hercegovina diplomatinius santykius užmezgė 1992 metais.

Bosnijos ir Hercegovinos Prezidiumo sekretoriato nuotraukos