*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LIETUVOS AMBASADORIUS ČEKIJOJE SUSITIKO SU BALTISTIKOS STUDENTAIS

Lietuvos ambasadorius Čekijoje Romualdas Kozyrovičius vasario 23 dieną lankėsi Brno mieste, kur kartu su Suomijos ambasadoriumi Čekijoje Risto Rannaliu dalyvavo Masaryko universitete vykusiame baltistikos studentų ir dėstytojų surengtame vakare, skirtame lietuvių ir suomių tradicijoms. Masaryko universitete Kalbotyros katedroje yra dėstoma lietuvių ir suomių kalba, kaip dalis baltistikos studijų programos. Lietuvių kalbą šiame universitete dėsto ir praktiniais baltistikos klausimais rūpinasi Vaidas Šeferis. Studentai ne tik mokomi lietuvių ir suomių kalbos, bet ir supažindinami su Baltijos jūros regiono istorija, kultūra. Šiuo metu lietuvių kalbą studijuoja 25 studentai. Susitikime su studentais R.Kozyrovičius diskutavo apie Lietuvos istoriją ir šiandienines politines aktualijas. Studentai domėjosi lietuvių parama Europos Sąjungai, Ignalinos atominės elektrinės veiklos sustabdymo problematika, Lietuvos galimybėmis populiarinti lietuvišką kultūrą Čekijoje.