*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Lietuvos ambasadorė susitiko su Specialiosiose žiemos olimpinėse žaidynėse Austrijoje dalyvaujančiais sportininkais

Lietuvos ambasadorė Austrijoje Loreta Zakarevičienė kovo 15 dieną Zalcburge susitiko su Specialiosiose žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvaujančiais Lietuvos sportininkais, treneriais ir delegacijos vadovais bei palinkėjo komandai iškovoti kuo daugiau medalių. Lietuvos sportininkai dalyvaus trijų sporto šakų varžybose. Tai bus ketvirtosios olimpinės žaidynės, kuriose dalyvauja Lietuvos atstovai.

Specialiosios žiemos olimpinės žaidynės Austrijoje vyksta kovo 14–25 dienomis. Likus kelioms dienoms iki žaidynių pradžios, Lietuvos sportininkai viešėjo Zalcburge komandos globėjų – šios žemės ir miesto vadovybių bei Rotary klubų – kvietimu. Susipažinę su miestu, pagerbti Zalcburgo žemės ir miesto administracijos vadovų, pasitreniravę Zalcburgo sporto komplekse, Lietuvos sportininkai išvyko į Štirijos žemę, kur vyksta žaidynės. 

Ypatingas Lietuvos ir Zalcburgo bendradarbiavimas prasidėjo 1970 metais kultūriniais mainais. Paskelbus Lietuvos nepriklausomybę, bendradarbiavimą sustiprino mokslo, ekonominiai ir švietimo ryšiai. Vėliau juos dar labiau sutvirtino tarp Vilniaus ir Zalcburgo miestų pasirašyta partnerystės sutartis.