Lietuvos ambasadorė su Kroatijos pareigūnais aptarė ekonominio bendradarbiavimo perspektyvas
Lietuvos ambasadorė Austrijoje, Slovakijai, Slovėnijai ir Kroatijai Loreta Zakarevičienė gegužės 19–20 dienomis viešėjo Kroatijoje. Šalies sostinėje Zagrebe vykusiuose susitikimuose su Kroatijos pareigūnais aptarti dvišalio bendradarbiavimo, ES ir NATO darbotvarkės klausimai, būtinybė stiprinti ekonominį bendradarbiavimą.
Ambasadorė susitiko su šalies ūkio ministru Tomislavu Paneničiumi, Prezidentės patarėju užsienio politikos klausimais Dario Mihelinu, Kroatijos parlamento Ekonomikos reikalų komiteto pirmininku Domagoju Ivanu Miloševičiumi, Užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotoju Joško Klisovičiumi bei Tarpparlamentinio bendradarbiavimo su Lietuvos Respublika grupės pirmininku Radimiru Čačičiumi.
Kalbant apie ekonominį bendradarbiavimą, buvo pasidžiaugta sėkmingai įgyvendintu vienu didžiausių pastarųjų metų Lietuvos infrastruktūros projektų – Suskystintų gamtinių dujų terminalu Klaipėdoje. Kroatijos atstovai teigė, jog Lietuvos patirtis šioje srityje gali būti labai naudinga ir Kroatijai.
Susitikimuose buvo pažymėta, kad pradėjus vykdyti tiesioginius skrydžius tarp Lietuvos ir Kroatijos, būtų stiprinami dvišaliai santykiai, žmogiškieji ir verslo ryšiai, dar labiau paaugtų Kroatijoje apsilankančių turistų iš Lietuvos skaičius, o Kroatijos gyventojai būtų skatinami atrasti Lietuvą.
Nuotraukoje: ambasadorės susitikimas su Kroatijos ūkio ministru.