LIETUVOS AMBASADORĖ SU ISPANIJOS GANDIJOS MIESTO LIETUVIAIS ŠVENTĖ JONINES, SUSITIKO SU JACHTŲ IŠ LIETUVOS ĮGULOMIS
Lietuvos ambasadorė Ispanijoje Audra Plepytė birželio 23-24 dienomis lankėsi Gandijos mieste, Valensijos regione, kur kartu su gausia vietos lietuvių bendruomene atšventė Jonines, susitiko su Gandijos savivaldybės vadovais bei pasveikino į Gandiją atplaukusias misijos „Gold of Lithuania“ jachtas, kurios šiais metais lankos Viduržemio jūros vakarinėje pakrantėje.
Valensijos lietuvių bendruomenės „Casa de Ambar“ („Gintaro namai“), jos pirmininko Remigijaus Toločkos ir kitų jam talkinusių lietuvių iniciatyva birželio 23 dieną Gandijos paplūdimyje buvo švenčiamos Joninės.Pajūryje apjungę lietuviškas bei ispaniškas šios šventės tradicijas, gausiai susirinkę lietuviai degino laužą, kepė ispanišką patiekalą paelją, varžėsi virvės traukimo varžybose. Šventėje dalyvavo, su vietos lietuviais bendravo ambasados Madride ir konsulato Valensijoje atstovai bei tą dieną į Gandiją atplaukusių projekto „Gold of Lithuania“ jachtų įgulos.
Birželio 24 dieną ambasadorė su Gandijos miesto vadovais aptarė tolesnio bendradarbiavimo galimybes ekonomikos bei turizmo srityse, informacijos apie lietuvių bendruomenę bei Lietuvą sklaidą, galimą savivaldybės pagalbą lietuvių bendruomenės veiklai.