LIETUVOS AMBASADORĖ PADĖKOJO MOLDOVOS ŽMONĖMS UŽ LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS PRIPAŽINIMĄ PRIEŠ 20 METŲ
Lietuvos ambasadoje Moldovoje gegužės 31 dieną surengtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir Moldovos parlamento akto, pripažįstančio Lietuvos nepriklausomybę, dvidešimtmečio minėjimas.
Lietuvos ambasadorė Moldovoje Violeta Motulaitė renginyje teigė, kad Moldova buvo pirmoji iš Sovietų Sąjungos respublikų, 1990 m. gegužės 31 dieną pripažinusi Lietuvos nepriklausomybę.
„Moldova pagrįstai didžiuojasi šiuo drąsiu ir toliaregišku žingsniu, atspindinčiu Moldovos žmonių istorinę kovą bei meilę laisvės idealams“, - minėjimo metu sakė Lietuvos atstovė.
Tuometinis Lietuvos vadovas profesorius Vytautas Landsbergis padėkos telegramoje Moldovos Aukščiausios Tarybos Pirmininkui Mircea Snegurui anuomet rašė: „tikiu, kad netolimoje ateityje mūsų valstybės bendradarbiaus kaip nepriklausomos, lygiavertės Europos Bendrijos narės“. V.Motulaitė padėkojo Moldovos žmonėms už paramą ir palinkėjo, kad šie žodžiai kuo greičiau išsipildytų.
Buvęs Moldovos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas ir pirmasis Moldovos prezidentas M.Sneguras sakė, kad Moldovos nacionalinis judėjimas sėmėsi stiprybės iš Lietuvos, kuri ir šiandien išlieka svarbi Moldovos partnerė eurointegracijos kelyje.
Lietuvos nepriklausomybės akto signataras Vladimiras Jarmolenka renginyje pabrėžė, kad solidarumo pavyzdys prieš dvidešimt metų gali ir turi tarnauti Moldovai einant eurointegracijos keliu.
Minėjime dalyvavo Moldovos vicepremjeras Victoras Osipovas, finansų ministras Veaceslavas Negruta, 1990 metų Moldovos Aukščiausiosios Tarybos narius vienijančios organizacijos „Parlamentul-90“ prezidentas Petru Sandulache bei kiti jos nariai, Lietuvos nepriklausomybės akto signataras Petras Vaitiekūnas ir kiti svečiai.