*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LIETUVOS AMBASADORĖ KANADOS LIETUVIŲ BENDRUOMENĖS SUVAŽIAVIME SKATINO PAREMTI STRATEGINIUS LIETUVOS TIKSLUS

Lietuvos ambasadorė Kanadoje Gintė Damušytė spalio 15 dieną Toronte dalyvavo Kanados lietuvių bendruomenės tarybos 21-ojo suvažiavimo antroje sesijoje, kurioje susitikimo dalyvius skatino bendradarbiauti siekiant išspręsti Lietuvos energetinio saugumo, ekonomikos augimo ir emigracijos problemas.

„Gausios lietuvių bendruomenės aktyvumas, ypač telkiant Kanados politikų dėmesį aktualiems klausimams, kaip pavyzdžiui energetinis saugumas ir prekybos plėtra, padeda stiprinti dvišalių santykių kokybę ir suburti mus bendriems veiksmams“, - teigė G.Damušytė.

Kanados lietuvių bendruomenė sesijos metu aptarė organizacijos veiklos planus, tikslus ir, ambasadorei pasiūlius, priėmė tris nutarimus, kuriais bus siekiama užtikrinti Kanados politinę paramą Lietuvos energetinio saugumo siekiams, skatinti abiejų šalių prekybos ir tiesioginių investicijų plėtrą, puoselėti Kanadoje gyvenančių ir laikinai apsistojusių lietuvių ryšius su Lietuva. 

Kanados lietuvių bendruomenė siekia išsaugoti apie 50 tūkst. Kanadoje gyvenančių lietuvių tautinę kultūrą, kalbą ir tradicijas. Šioje šalyje veikia 13 lietuvių bendruomenės apylinkių.