*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Lietuvos ambasadorė įteikė skiriamuosius raštus Angolos Prezidentui

Lietuvos ambasadorė Pietų Afrikoje Sigutė Jakštonytė kovo 17 dieną Angoloje įteikė skiriamuosius raštus šalies Prezidentui Jose Eduardo dos Santosui.

S. Jakštonytės pokalbio su šalies Prezidentu bei užsienio reikalų ministru Georgesu Chicoti metu aptartos Lietuvos ir Angolos ekonominio ir politinio bendradarbiavimo plėtros bei dvišalių sutarčių pasirašymo galimybės, pasidžiaugta šalių parama vienai kitai tarptautinėse organizacijose.

Vizito metu ambasadorė  dvišalio bendradarbiavimo plėtros galimybes aptarė su Užsienio reikalų ministerijos Europos direktorato direktoriumi Francisco da Cruzu, konsulinės pagalbos klausimus – su Konsulinių paslaugų generalinio direktoriaus pavaduotoju Martinsu Fernandesu, susitiko su Europos Sąjungos delegacijos Luandoje vadovu ambasadoriumi Tomasu Ulicny.

Lietuva ir Angola diplomatinius santykius užmezgė 2002 m. birželio 4 d. S. Jakštonytė – pirmoji Lietuvos ambasadorė, akredituota Angolos Respublikai