*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Lietuvos ambasadorė aptarė bendradarbiavimą su Segedo universitetu Vengrijoje

Lietuvos ambasadorė Vengrijoje Rasa Kairienė kovo 9 dieną lankėsi vienoje didžiausių Vengrijos aukštųjų mokyklų – Segedo universitete, kur pristatė Lietuvos mokslinį potencialą, mokslo, studijų ir verslo centrų teikiamas galimybes, tarėsi dėl intensyvesnio bei glaudesnio Lietuvos ir Vengrijos aukštojo mokslo institucijų bendradarbiavimo.

Ambasadorė susitiko su universiteto rektoriumi Gáboru Szabó (Gaboru Sabo), prorektore ryšiams su užsienio šalimis Katalin Nagy (Katalin Nadj), Tyrimų, vystymo ir inovacijų direktoratu bei šešių fakultetų vadovais.

Pagrindinės Segedo universiteto tyrimų sritys yra neurobiologija, imunobiologija, genetika, lazerių fizika, nanotechnologijos. Ši aukštoji mokykla bendradarbiauja su Vilniaus universitetu, Kauno bei Šiaulių aukštosiomis mokyklomis, vyksta studentų mainai. Sutarta, kad keitimasis studentais, dėstytojais, bendrų projektų vykdymas turėtų būti kur kas aktyvesni.

Pažymėta, kad Lietuvos lazerių gamintojai 2014 m. laimėjo 4 mln. eurų vertės projektą, pagal kurį konsorciumas, vadovaujamas lietuviškų įmonių „Ekspla“ ir „Šviesos konversija“, gamins didelės galios ultratrumpųjų impulsų lazerį SYLOS. Jis bus įdiegtas Segede statomame lazerių centre.

Ambasadorė taip pat susitiko su miesto vicemeru Sándoru Nagy (Šandoru Nadj), su kuriuo aptarė Segedo miesto galimą bendradarbiavimą su Lietuvos miestais, taip pat susipažino su  miesto plėtros planais, domėjosi migracijos problema.

Pietinėje Vengrijos dalyje, netoli sienos su Serbija, įsikūręs Segedo miestas – ketvirtas pagal dydį šalies miestas.