Į vieną iš Tokijo metropoliteno rajonų - Setagają - gegužės 1 dieną persikėlusi Lietuvos Respublikos ambasada Japonijoje gegužės 17 dieną surengė atvirų durų dieną Setagajos savivaldybės vadovams bei apylinkių gyventojams.
Renginyje buvo pristatyta Lietuvos istorija, liaudies kultūra bei Lietuvos integracijos į NATO ir Europos Sąjungą aktualijos.
Daugiau nei šimtas ambasadoje apsilankiusių svečių turėjo progos susipažinti su Lietuvos gintaro ir lino meno dirbiniais, pasivaišinti Tokijuje gyvenančių lietuvių bendruomenės pagamintais lietuviškais patiekalais.
Ambasados atvirų durų dienoje nacionalines tradicijas vertinančių japonų susidomėjimo sulaukė demonstruoti lietuvių tautiniai drabužiai, kurie paprastai yra eksponuojami su Klaipėda susigiminiavusiame Kudži mieste įsikūrusioje Lietuvos meno dirbinių galerijoje "Kudži kohaku".
Panašus renginys ambasadoje įvyko ir gegužės 14 dieną, per kurį vieno iš didžiausių Japonijos dienraščių "Jomiuri šinbun" televizijos programos kūrėjai kartu su gausiai susirinkusiais programos klubo nariais rengė medžiagą pusės valandos populiariai televizijos laidai apie Lietuvos tradicijas ir papročius bei šiuolaikinės šalies gyvenimą.
Ambasadorius Algirdas Kudzys ir kiti atstovybės darbuotojai atsakė į daugybę Lietuvą dar mažai pažįstančių japonų pateiktų klausimų.
Renginius ambasada organizavo kartu su Japonijos-Lietuvos draugystės asociacija.