LIETUVOS AMBASADOJE TOKIJUJE LANKĖSI KUDŽI MIESTO MERAS
Lietuvos ambasadoje Japonijoje birželio 25 dieną apsilankė Kudži miesto, kuris nuo 1989 metų yra susigiminiavęs su Klaipėda, meras Takafumis Jamaučis.
Pažymint Klaipėdos ir Kudži miestų susigiminiavimo 20-mečio jubiliejų, Klaipėdos miesto kvietimu T.Jamaučio vadovaujama 15 asmenų delegacija liepos 31 - rugpjūčio 3 dienomis lankysis Lietuvos uostamiestyje, kur dalyvaus Jūros šventės renginiuose.
Kudži miesto atstovai Klaipėdoje pristatys tradicinius japonų menus, arbatos ceremoniją, kaligrafiją, ikebaną, demonstruos rytų kovos menus, japonų virtuvę ir amatininkų dirbinius. Be to, delegacija planuoja lankytis ir Čijunės Sugiharos memorialiniame muziejuje Kaune.
Japonijoje Klaipėdos ir Kudži miestų draugystės jubiliejus bus pažymėtas rugpjūčio 19 dieną Lietuvos nacionalinės premijos laureatų Rūtos ir Zbignevo Ibelhauptų fortepijoninio dueto koncertu Kudži miesto Gintaro salėje.
Šiaurinėje Japonijos dalyje įsikūręs Kudži miestas, kurio gyventojų skaičius nesiekia 40 tūkstančių, aktyviai rėmė Lietuvos nepriklausomybės siekį. Lietuvos ekonominės blokados metu Kudži miesto gyventojai rinko ir siuntė į Klaipėdą medikamentus bei drabužius. Tuoj po 1991 metų sausio 13‑osios įvykių Vilniuje Kudži miesto gyventojai išsiuntė tuometiniam SSRS vadovui Michailui Gorbačiovui protesto laišką.