*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LIETUVOS AMBASADOJE ŠVEDIJOJE PRISTATYTA „MISIJA SIBIRAS“

Lietuvos ambasadoje Švedijoje gruodžio 4 dieną šioje šalyje studijuojančiam ar dirbančiam lietuvių jaunimui pristatytas projektas „Misija Sibiras 2010“.

Susirinkusiuosius pasveikino Lietuvos ambasadorius Švedijoje Remigijus Motuzas, kuris paragino jaunimą puoselėti patriotiškumo, istorinės atminties išsaugojimo idėjas.

2010 metų misijos dalyvis Martynas Kriaučiūnas papasakojo apie idėją surengti jaunimo misiją į Sibirą ir jos tikslus. Rodydamas filmuotą medžiagą, M.Kriaučiūnas pristatė aplankytas lietuvių tremties vietas, kur buvo tvarkomi ten palaidotų lietuvių kapai, papasakojo apie susitikimus su tose vietovėse tebegyvenančiais lietuviais.

Šios misijos tikslai, anot M.Kriaučiūno, neapsiriboja nukentėjusiųjų nuo Lietuvos gyventojų genocido aukų pagerbimu ir jų palaidojimo vietų sutvarkymu. Šia misija, anot jo, taip pat siekiama puoselėti jaunimo tautinio patriotiškumo jausmą, skatinti kartų dialogą ir tarpusavio supratimą jautriais naujausių laikų Lietuvos istorijos klausimais, formuoti teigiamą patriotiško ir pilietiško jaunimo įvaizdį visuomenėje.

Misijos dalyvis taip pat pasakojo apie misijos dalyvių kasdienybę.

M.Kriaučiūnas atsakė į susirinkusiųjų klausimus ir paragino pabandyti tapti 2011 metų „Misija Sibiras“ dalyviais.