*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LIETUVOS AMBASADOJE RUSIJOJE ABITURIENTAI LAIKĖ VALSTYBINĮ LIETUVIŲ KALBOS EGZAMINĄ

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje birželio 12 dieną valstybinį lietuvių kalbos egzaminą laikė lietuvių mokykloje užsienyje besimokantys abiturientai. Egzaminą penki Maskvos Jurgio Baltrušaičio vardo lietuvių etninės kultūros bendrojo lavinimo mokyklos Nr. 1247 auklėtiniai – keturi lietuviai ir viena Serbijos pilietė – laikė Lietuvos ambasadoje Maskvoje.

Šis egzaminas atveria galimybes užsienyje vidurinę mokyklą baigusiems abiturientams tęsti studijas Lietuvoje. Visi abiturientai išreiškė tvirtą pasiryžimą aukštojo išsilavinimo siekti Lietuvos universitetuose.

1992 m. įkurta Jurgio Baltrušaičio mokykla – tai Rusijos valstybinė mokykla, kurioje dėstoma lietuvių kalba, lietuvių liaudies tradicijos, daina ir šokis, Lietuvos istorija ir geografija. Joje mokosi 210 moksleivių, tarp jų – gausus būrys lietuvių moksleivių.

Visų tautybių mokyklos auklėtiniai nuo pirmos klasės mokomi lietuvių kalbos. Pamokas veda pedagogai iš Lietuvos.  

Kitais metais ketinama lietuvių kalbos valstybinio egzamino Maskvoje patirtį pritaikyti ir kitose valstybėse, kuriose veikia lietuviškos mokyklos ir Lietuvos diplomatinės atstovybės.

Glaudus Lietuvos ambasados Rusijoje, Švietimo ir mokslo ministerijos ir Nacionalinio egzaminų centro bendradarbiavimas leido surengti valstybinį lietuvių kalbos egzaminą Rusijoje.  

Daugiau apie Jurgio Baltrušaičio vardo mokyklą: http://www.sch1247.ru/index_lt.shtml.