LIETUVOS AMBASADOJE PARYŽIUJE - GARBĖS KONSULŲ SUVAŽIAVIMAS IR TARPUKARIO LIETUVOS DAILĖS KŪRINIŲ PARODA
Lietuvos ambasadoje Paryžiuje rugsėjo 15 dieną įvyko Lietuvos garbės konsulų Prancūzijoje, Monake ir Maroke suvažiavimas, kurio metu atidaryta tarpukario Lietuvos dailės kūrinių paroda.
Lietuvos ambasadorė Prancūzijoje Jolanta Balčiūnienė sveikinimo kalboje padėkojo garbės konsulams už jų ilgametį darbą garsinant Lietuvą bei vylėsi, kad bendras darbas ateityje tik stiprės.
Renginyje dalyvavę garbės konsulai pristatė savo šiųmetės veiklos rezultatus, aptarė ateities planų gaires artėjant Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai 2013 m.
Susitikimo metu atidaryta tarpukario Lietuvos dailės kūrinių ekspozicija, kurią ambasadai Paryžiuje perdavė Lietuvos dailės muziejus.
Devyniolikos paveikslų kolekcijoje - tarpukario vyresniosios kartos dailininkų Antano Žmuidzinavičiaus, Petro Kalpoko, Kazio Šimonio, grupuotės „Ars“ narių Adomo Galdiko, Antano Gudaičio, Viktoro Vizgirdos, konstruktyvisto Vytauto Kairiūkščio bei „Nepriklausomųjų“ atstovų Leonardo Kazoko ir Povilo Puizino darbai.
Šiais metais tai jau antras Lietuvos ambasados Prancūzijoje ir Lietuvos dailės muziejaus kartu rengiamas projektas – pavasarį nuspręsta 2013 m. Lietuvoje atidaryti parodą iš Luvro muziejaus fondų.
Lietuvos garbės konsulai Prancūzijoje veikia penkiuose šalies regionuose, taipogi Monake bei Maroke.