LIETUVOS AMBASADOJE LENKIJOJE NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENĄ MINĖJO LENKIJOS LIETUVIAI
Lietuvos ambasada Lenkijoje kovo 9 dieną kartu su Lenkijos lietuvių draugijos Varšuvos skyriumi paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.
Susirinkusius svečius pasveikino Lietuvos ambasadorius Lenkijoje Egidijus Meilūnas. Pasak jo, Kovo 11-oji yra ypatingos svarbos ir reikšmės diena tūkstantmetėje Lietuvos istorijoje.
Minint Lietuvos Nepriklausomybės 20-ąsias metines, ambasadoriaus teigimu, reikia prisiminti, kad ir Varšuvos lietuviai aktyviai dalyvavo Lietuvos išsilaisvinimo procesuose.
Ambasadorius įteikė Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečio atminimo medalius Lenkijos lietuvių bendruomenės atstovams, aktyviai prisidėjusiems prie Lietuvos išsilaisvinimo ir puoselėjantiems lietuvybę Lenkijoje: Lenkijos lietuvių draugijos Varšuvos skyriaus pirmininkei Birutei Uzdilaitei, lituanistinės mokyklėlės Varšuvoje įkūrėjai, pirmajai mokytojai ir vadovei Irenai Aleksaitei-Turek ir buvusiai ilgametei draugijos vadovei Irenai Kriaužlienei. Vienam aktyviausių lietuvybės puoselėtojų Lenkijoje, kuris buvo atsakingas už judėjimo „Solidarumas“ ryšius su Sąjūdžiu, Rimui Vainai skirtą apdovanojimą atsiėmė jo sūnus.
Šventinius renginius pratęs žinomų Lietuvos pianistų Roko Zubovo ir Sonatos Zubovienės kartu su skaitove Jovita Vitkaite atliekamų koncertų ciklas „Čiurlionio pasaulis“.
Atlikėjai kovo 10 dieną koncertuos Varšuvos karalių rūmų Pokylių salėje, kovo 11 dieną - Krokuvos muzikos akademijos koncertų salėje, kovo 12 dieną - Poznanės kultūros centro ,,Zamek“ koncertų salėje, kovo 14 dieną - netoli Bydgoščiaus miesto esančiame Lubostrono dvare, kovo 16 dieną - Torūnės ,,Dwor Artusa“ koncertų salėje.