LIETUVOS AMBASADOJE JAV APSILANKĖ VYŠNIŲ ŽIEDŲ PRINCESĖS
Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis balandžio 4 dieną pasveikino ambasadoje Vašingtone apsilankiusias JAV nacionalinio vyšnių žydėjimo festivalio dalyves vyšnių žiedų princeses.
Ambasadorius viešnioms papasakojo apie Lietuvą, pavaišino lietuviškais saldumynais bei pakvietė apsilankyti Lietuvoje.
Kasmet Vašingtone kovo 26-balandžio 10 d. vykstantis nacionalinis vyšnių žydėjimo festivalis simbolizuoja JAV ir Japonijos draugystę. Festivalį vainikuoja vyšnių žiedų princesės - merginos, kurias deleguoja valstijos ir Vašingtone reziduojančios užsienio šalių ambasados.
Šventėje jau dvyliktus metus dalyvauja ir Lietuvos ambasada JAV. Šiais metais Lietuvai atstovauja Princo Džordžo bendruomenės koledžo sociologijos studentė Ugnė Buivydaitė.
Festivalio metu vyšnių žiedų princesės lankosi JAV valdžios institucijose, mokyklose, meno galerijose ir ambasadose.
Balandžio 9 dieną šventės proga vyks paradas, kuriame vilkėdama tautinį kostiumą dalyvaus ir Ugnė Buivydaitė.
Vyšnių žydėjimo festivalis Vašingtone rengiamas nuo 1912 metų, kai tuometinis Tokijo meras Jukio Ozakis padovanojo Vašingtonui tris tūkstančius sakurų sodinukų, kurie buvo pasodinti Vašingtono mieste Potomako upės pakrantėse.
Kiekvienais metais vyšnių žydėjimo festivalyje apsilanko minios žmonių.