LIETUVOS AMBASADA ALMERIJOJE ATIDARĖ DIPLOMATINIŲ SANTYKIŲ SU ISPANIJA ATKŪRIMO DVIDEŠIMTMEČIUI SKIRTĄ PARODĄ
Lietuvos ambasada Madride spalio 25 dieną Ispanijos Andalūzijos regiono Almerijos mieste atidarė Lietuvos ir Ispanijos diplomatinių santykių atkūrimo dvidešimtmečiui skirtą Mariaus Jovaišos nuotraukų parodą „Neregėta Lietuva“.
„Šios įspūdingos nuotraukos padeda Ispanijos gyventojams geriau pažinti Lietuvą ir lietuvius. Tai ypatingai aktualu Almerijos provincijoje, kuri svetingai priėmė gausią lietuvių bendruomenę“, - teigė Lietuvos ambasadorė Audra Plepytė, atidarydama beveik trisdešimties nuotraukų parodą Almerijos provincijos deputatų rūmų galerijoje.
Pasak ambasadorės, nors Lietuvos ir Ispanijos diplomatiniai santykiai atkurti prieš du dešimtmečius, dvišalių santykių istorija yra gerokai ilgesnė: dar Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas susirašinėjo su Ispanijos valdovais, o 1922 metais Lietuvos nepriklausomybę palaikiusi Ispanija niekuomet nepripažino sovietinės Baltijos valstybių okupacijos ir aneksijos.
Ekonomikos klausimus Almerijos provincijoje koordinuojantis deputatas Amósas García per parodos atidarymą akcentavo, kad nuotraukų galerija paskatins Ispanijos turistus aplankyti Lietuvą.
A.Plepytė, susitikusi su Almerijos provincijos deputatų rūmų pirmininku Gabrieliu Amatu, aptarė lietuvių integracijos šioje provincijoje klausimus ir dvišalių verslo ryšių plėtojimo galimybes.
Šiuo metu Andalūzijos regione vyksta įvairūs renginiai, kuriuose dalyvauja Ispanijos lietuvių bendruomenė: Lietuvos konsulatas Valensijoje spalio 26 dieną surengė konsulinę misiją į Almeriją, o lietuvių bendruomenės kvietimu atvykęs kunigas Saulius Juozaitis spalio 24-30 dienomis laiko mišias regione gyvenantiems tautiečiams.
Almerijos provincijoje gyvena gausiausia Ispanijoje lietuvių bendruomenė.
Lietuvos ir Ispanijos diplomatiniai santykiai atkurti 1991 m. spalio 7 d.