Vilniuje ir Kaune balandžio 30-gegužės 1 dienomis vyks metinis Lietuvai akredituotų užsienio valstybių diplomatinių atstovybių vadovų suvažiavimas, skirtas Lietuvos įstojimui į Europos Sąjungą.
Balandžio 30 dieną suvažiavimo dalyviai Vilniuje susitiks su laikinai einančiu Respublikos prezidento pareigas Artūru Paulausku (9.30 val.), Ministru pirmininku Algirdu Brazausku (14.30 val.), užsienio reikalų ministru Antanu Valioniu (13 val.).
Ministras susitikime pabrėš NATO ir ES plėtros svarbą bei patikins, kad Lietuva toliau sieks būti atsakinga, aktyvi tarptautinės bendrijos narė ir prisidėti prie bendrų tikslų įgyvendinimo.
Užsienio diplomatai taip pat apžiūrės Užsienio reikalų ministerijos ir Vilniaus miesto savivaldybės organizuojamą išsiplėtusios ES šalių narių mugę-pristatymą Vilniaus Gedimino prospekte (11 val.).
Gegužės 1 dieną užsienio valstybių diplomatinių atstovybių vadovai susitiks su laikinai einančiu Lietuvos Seimo pirmininko pareigas Česlovu Juršėnu (9 val.).
Po susitikimo diplomatai dalyvaus iškilmingame Seimo posėdyje ir Lietuvos bei ES vėliavų pakėlimo ceremonijoje prie Parlamento (12 val.).
Vėliau suvažiavimo dalyviai vyks į Kauną, kur Vienybės aikštėje susitiks su miesto gyventojais (17 val.).
Suvažiavime pakviesti dalyvauti 38 valstybių, Europos Komisijos bei Jungtinių Tautų Vystymo Programos ambasadoriai ir šešių šalių laikinieji reikalų patikėtiniai Lietuvai.