Lietuvoje vieši Jungtinių Arabų Emyratų užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministras
Lietuvoje liepos 11 dieną viešėjo Jungtinių Arabų Emyratų užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministras šeichas Abdullah Bin Zayed Al Nahyan. Jis susitiko su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite, užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi ir vidaus reikalų ministru Eimučiu Misiūnu.
Susitikime su užsienio reikalų ministru aptartos intensyvesnio dvišalio bendradarbiavimo galimybės ekonomikos srityje bei pasikeista nuomonėmis dėl bendros politinės ir saugumo situacijos Artimųjų Rytų regione.
„Ekonominį šalių bendradarbiavimą, tikimės, paskatins artimiausiu metu pasirašomas ekonominio ir techninio bendradarbiavimo susitarimas. Lietuva palaiko draugiškus ryšius su šia Artimųjų Rytų valstybe. Joje yra didžiausia lietuvių bendruomenė regione, jau penktus metus veikia lituanistinė mokyklėlė. Kasmet turistų iš Lietuvos skaičius į Jungtinius Arabų Emyratus vis didėja“, – sakė L. Linkevičius.
Vizito metu pasirašytas susitarimo memorandumas dėl Jungtinių Arabų Emyratų ir Lietuvos Respublikos išduotų vairuotojo pažymėjimų abipusio pripažinimo ir keitimo.
Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų diplomatiniai santykiai užmegzti 1992 metais. 2016 m. Lietuvos ambasadoriumi Jungtiniams Arabų Emyratams paskirtas Arvydas Daunoravičius, reziduojantis Egipte. Jungtinių Arabų Emyratų užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministras Lietuvoje jau lankėsi 2009 ir 2014 metais.
Daugiau nuotraukų rasite čia.