*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LIETUVOJE LANKOSI ANTROJI NUO ČERNOBYLIO KATASTROFOS NUKENTĖJUSIŲ BALTARUSIJOS MOKSLEIVIŲ GRUPĖ

Šilutės rajono Juknaičių gyvenvietėje kovo 26-balandžio 3 dienomis ilsisi ir sveikatingumo procedūras lanko trisdešimt vyresniųjų klasių moksleivių iš Baltarusijos Gomelio srities Čečersko rajono, kuris yra vienas iš labiausiai nukentėjusių nuo Černobylio atominėje elektrinėje įvykusios katastrofos. Baltarusijos moksleiviams Lietuvoje skirtas sveikatingumo kursas, jiems bus sudaryta galimybė bendrauti su Lietuvos jaunimo organizacijų atstovais, susipažinti su įžymiomis Lietuvos vietovėmis, dalyvauti įvairiuose žaidimuose bei socialinį aktyvumą ir kūrybines savybes skatinančiuose užsiėmimuose. Moksleivių grupė lankysis Vilniuje ir Lietuvos pajūryje. Ši kelionė – antrasis Lietuvos užsienio reikalų ministerijos finansuojamas ir Lietuvos nevyriausybinių organizacijų vykdomas tarptautinės programos „Bendradarbiavimas gyvenimo sąlygų Černobylio paveiktuose Baltarusijos rajonuose reabilitacijai“ (CORE) projektas. Praėjusių metų lapkritį Lietuvoje lankėsi pirmoji Čečersko rajono moksleivių grupė, kuri ilsėjosi Palangoje. Programa CORE telkia Baltarusijos vyriausybės, tarptautinių donorų ir nevyriausybinių organizacijų pajėgas siekiant teikti koordinuotą paramą bei gerinti gyvenimo ir darbo sąlygas Černobylio atominės elektrinės katastrofos paveiktų Baltarusijos regionų žmonėms. 1986 metų balandžio 26-osios naktį Černobylio branduolinės jėgainės ketvirtame energetiniame bloke po kelių sprogimų sugriuvo reaktorius ir į aplinką pateko didelis radioaktyviųjų medžiagų kiekis.