LIETUVOJE IR LATVIJOJE BUS MINIMOS DVIEJŲ ŠALIŲ DIPLOMATINIŲ SANTYKIŲ ATKŪRIMO 15-OSIOS METINĖS
Lietuvos užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas spalio 5 dieną Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijoje pasveikins projekto „Lietuvių ir latvių kalbų pamokų ciklas pasienio regionuose” dalyvius.
Projekto tikslas – sudominti mokinius ir pasienio regiono gyventojus kaimyninės šalies, baltų tautos kalba bei kultūra ir sudaryti sąlygas jos mokytis.
Pamokų ciklas vykdomas bendradarbiaujant Lietuvos užsienio reikalų ministerijai, Vytauto Didžiojo universiteto Letonikos centrui, Lietuvos ir Latvijos pasienio mokykloms.
Spalio 5 dieną ministras P.Vaitiekūnas taip pat lankysis Latvijos mieste Liepojoje, kur dalyvaus Lietuvos ir Latvijos diplomatinių santykių atkūrimo 15-ųjų metinių minėjimo renginyje ir susitiks su Latvijos užsienio reikalų ministru Arčiu Pabriku.
Renginys, kuriame pakviesti dalyvauti Lietuvos pasienio rajonų merai, skirtas Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo pasienyje klausimų aptarimui.
Vizito metu Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministrai pasirašys komunikatą dėl bendradarbiavimo per sieną.
Lietuvos ir Latvijos diplomatiniai santykiai atkurti 1991 metų spalio 5 dieną.