LIETUVIŲ REŽISIERĖS FILMU PRADĖTAS ES FILMŲ FESTIVALIS MONGOLIJOJE
Mongolijos sostinės Ulanbatoro teatre „Black Box“ ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos filmu lapkričio 17 dieną prasidėjo ketvirtasis Europos Sąjungos filmų festivalis Mongolijoje.
Pagrindinį ES kultūrinį renginį Mongolijoje, prie kurio organizavimo prisidėjo ir Lietuvos ambasada Kinijoje, pradėjo Mongolijoje viešintis Europos Komisijos prezidentas Jose Manuelis Barroso, savo kalboje pabrėžęs kultūrinių ir žmogiškųjų ES ir Mongolijos santykių svarbą.
Festivalio atidarymo vakarą rodytas lietuvių režisierės Eglės Vertelytės filmas „UB Lama“, kuris puikiai atspindi Europos ir Mongolijos kultūrinį bendradarbiavimą.
E. Vertelytė filmą Mongolijoje kūrė 2009–2010 metais dirbdama Mongolijos universitete bei savanore nevyriausybinėse organizacijose. Autorė sukūrė spalvingą dokumentinę istoriją apie jurtoje prie Ulanbatoro gyvenantį išdykusį dvylikametį mongolų berniuką Galaa, ketinantį tapti budistų vienuoliu lama.
ES delegacijos Kinijoje ir Mongolijai, teatro „Black Box“ bei nevyriausybinės organizacijos „Globe International“ bendradarbiaujant su Lietuvos ambasada organizuojamame festivalyje, kuris truks iki lapkričio 21 d., savo filmus pristato 11 Europos Sąjungos valstybių.