*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LIETUVIŲ FOTOGRAFĖS DARBUOSE – ATMINTIES REKONSTRUKCIJOS

Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje pristato lietuvių fotografę Indrę Šerpytytę ir du jos fotografijos ciklus „Tylos būvis“ (A State of Silence) ir „1944-1991”. Paroda atidaroma spalio 2 dieną Lietuvos ambasadoje Jungtinėje Karalystėje. Atidaryme I.Šerpytytę pristatys Viktorijos ir Alberto muziejaus vyresnysis fotografijos kuratorius Martinas Barnsas.

Abu ciklai susiję su istorijos ir prarasties tema, susipinančia su fotografės šeimos ir XX a. Lietuvos istorija.

Pasak I.Šerpytytės, gimusios Lietuvoje, tačiau jau ilgą laiką gyvenančios Jungtinėje Karalystėje, jos kūrinių temos atsiranda iš jos pačios persikėlimo iš vienos vietos į kitą. Per savo nuotraukas fotografė bando rekonstruoti paveldėtą atmintį.

 „Tylos būvis“ yra natiurmortinių fotografijų ciklas. Jame vaizduojami rašymo mašinėlė, telefonas, kareiviška kepurė, dokumentai. I.Šerpytytė šiuo darbu kvestionuoja savo tėvo, valstybės tarnautojo, žūtį automobilio avarijoje. Vaizdų tamsumas reprezentuoja fotografuojamų objektų paslaptingumą ir nevienareikšmiškumą.

Naujausias fotografės darbas „(1944-1991)” yra apie antisovietinį pasipriešinimą Lietuvoje 1944‑1953 metais, vadinamąjį karą po karo. I.Šerpytytė gaivina šiuos istorinius įvykius lankydama ir fotografuodama: miškus, kuriuos slapstėsi „miško broliai“, ir buvusius NKVD-NKGB-MVD-MGB pastatus. Miškai, anot fotografės, reprezentuoja nesamą atmintį ir nesamą vietą, jie žiūrovui nieko negali atskleisti.

Lietuvos ambasadoje Londone bus galima susipažinti su abiem fotografijų ciklais. Paroda veiks iki gruodžio 18 dienos. Norinčius dalyvauti parodos atidaryme kviečiame registruotis culture@lithuanianembassy.co.uk

I.Šerpytytė gimė Lietuvoje 1983 metais, bakalauro studijas baigė Braitono universitete, magistro – Karališkajame meno koledže Londone, kur šiuo metu ir gyvena. 2009 metais menininkė už ciklą „1944-1991“ buvo apdovanota Hoopers galerijos ir Metro Imaging prizais. Jos darbų įsigijo Viktorijos ir Alberto muziejus. Už ciklą „Tylos būvis“ fotografė yra gavusi Jerwood premiją. Jos kūrinius yra publikavę garsiausi Jungtinės Karalystės fotografijos žurnalai. I.Šerpytytė savo darbus yra rodžiusi įvairiose Jungtinės Karalystės galerijose, viena paskutinių parodų vyko šią vasarą Hoppers galerijoje.