*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LIETUVA VENGRIJOJE PRISTATYS DŽIAZO IR KINO PROGRAMAS

Budapešte rugsėjo 3 dieną prasidėjo pirmasis Baltijos jūros valstybių festivalis, kuriame Danija, Estija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Švedija, Suomija ir Vokietija pristatys įvairias kultūrines programas – demonstruos filmus, eksponuos parodas, rengs džiazo koncertus ir detektyvinės literatūros vakarus.

Festivalis – bendras Baltijos jūros valstybių ambasadų ir kultūros institutų, reziduojančių Vengrijoje, projektas,  kuriuo siekiama pristatyti Vengrijos visuomenei Baltijos jūros regiono valstybių kultūrinį bendradarbiavimą. Ypatingas dėmesys skiriamas ekologiniam aspektui – švariai ir saugiai Baltijos jūrai, tapusiai regiono valstybių bendra kultūros tapatybe.

Lietuva festivalyje pristatys džiazo ir filmų programas. Rugsėjo 11 dieną 19.00 val. šiuolaikinio meno centre Budapešte „Trafo“ koncertuos lietuvių džiazo kvartetas „Saga“.

Rugsėjo 17 dieną Budapešte kino teatre „Kino“ bus demonstruojami du lietuviški filmai: Jono Meko „Prisiminimai iš kelionės apie Lietuvą“ ir Kristinos Buožytės filmas „Kolekcionierė“.

Daugiau informacijos apie visas festivalio programas pateikiama interneto svetainėse www.eunic-hungary.eu, http://vamdesign.hu, www.bmc.hu/jazzfesztival ir specialiame leidinyje „Pesti Est“.

Baltijos jūros valstybių festivalis rengiamas įgyvendinant Europos Sąjungos šalių nacionalinių kultūros institutų (EUNIC) iniciatyvą.

Festivalis tęsis iki spalio 12 dienos.