LIETUVA UŽMEZGĖ DIPLOMATINIUS SANTYKIUS SU MIANMARU
Lietuva spalio 8 dieną užmezgė diplomatinius santykius su 172-ąja šalimi. Ja tapo demokratinių reformų keliu pasukusi Pietryčių Azijos valstybė Mianmaras. Bendrąjį diplomatinių santykių užmezgimo komunikatą Niujorke pasirašė Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose ambasadorė Raimonda Murmokaitė ir Mianmaro nuolatinis atstovas JT ambasadorius Kyaw Tinas.
Dokumente šalys taip pat išreiškia siekį aktyviau vystyti bendradarbiavimą dvišaliu ir daugiašaliu lygiu.
Diplomatinių santykių užmezgimas su Mianmaru yra svarbus Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungos Tarybai bei užsitikrinant šios Pietryčių Azijos valstybės paramą Lietuvos iniciatyvoms tarptautinių organizacijų veikloje.
Jau spalio 17 dieną vyks rinkimai į nenuolatines JT Saugumo Tarybos nares 2014–2015 metų kadencijai. Kandidatūrą į vieną Vidurio ir Rytų Europos regionui skirtą vietą Lietuva iškėlė dar 1996 m.