*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LIETUVA TOLIAU AKTYVIAI REMS ES IR JOS PIETINIŲ KAIMYNIŲ BENDRADARBIAVIMĄ, SAKO UŽSIENIO REIKALŲ VICEMINISTRAS

Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas, spalio 3 dieną susitikęs su Vilniuje viešinčiu Sąjungos Viduržemiui generaliniu sekretoriumi Fathallah Sijilmassiu, patvirtino Lietuvos įsipareigojimą remti tolesnę ES ir jos pietinių kaimynių partnerystės plėtrą. Pasak N. Germano, Lietuva remia Sąjungos Viduržemiui veiklą, glaudų ES ir Viduržemio jūros regiono šalių bendradarbiavimą ir yra pasiryžusi toliau prisidėti prie jo vystymo.

F. Sijilmassi dalyvauja Vilniuje spalio 3–4 d. vykstančiame ES ir Sąjungos Viduržemiui vyresniųjų pareigūnų susitikime.

Kartu su prioritetinę vietą Lietuvos pirmininkavimo darbotvarkėje užimančia Rytų partneryste Sąjunga Viduržemiui yra Europos kaimynystės politikos dalis, skirta skatinti augimą ir stabilumą pietinėse ES kaimynėse. Iniciatyvoje dalyvauja 28 ES šalys narės ir 15 Viduržemio jūros regiono šalių iš Balkanų, Šiaurės Afrikos ir Vidurio Rytų.