*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

Lietuva stiprina strateginę partnerystę su Prancūzija

Vasario 1 dieną Paryžiuje vyko Lietuvos ir Prancūzijos užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių konsultacijos. Lietuvos užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Asta Skaisgirytė susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos politikos direktoriumi Nicolas de Riviere. Susitikimo metu aptarti aktualūs užsienio ir saugumo politikos klausimai, dvišalio bendradarbiavimo darbotvarkė.

Diskusijų metu daug dėmesio skirta regioninio saugumo klausimams. A. Skaisgirytė padėkojo Prancūzijos pusei už 300 karių atvykimą į Lietuvą pagal NATO priešakinių pajėgų iniciatyvą.

„Kiekvienas sąjungininkų karys Lietuvoje yra akivaizdus partnerių įsipareigojimo ginti mūsų šalį įrodymas“, – sakė politikos direktorė. Taip pat buvo aptarti tolimesni žingsniai stiprinant ir Europos Sąjungos pajėgumus gynybos srityje, ypač Lietuvos pasiūlytos idėjos dėl ES šalių kibernetinio saugumo.

Diskutuojant Rytų Partnerystės tema sutarta, kad turi būti išlaikytas dėmesys Ukrainai ir jos vykdomoms reformoms, teikiama ne tik finansinė, bet ir ekspertinė pagalba. Sutarta dėl poreikio išlaikyti sankcijas Rusijai tol, kol nebus akivaizdžios pažangos įgyvendinant Minsko susitarimus.

Susitikimų metu aptarta ir dvišalė darbotvarkė – rengiamas pasirašyti Lietuvos ir Prancūzijos strateginės partnerystės planas 2018-2022 metams. Balandžio mėnesį planuojamas trijų Baltijos valstybių prezidentų vizitas į Paryžių, kurio metu kartu su Prancūzijos Prezidentu E. Macronu bus iškilmingai paminėti Lietuvos valstybingumo atstatymo ir Latvijos bei Estijos valstybingumo sukūrimo šimtmečiai. Šia proga ketinama atidaryti bendrą Baltijos valstybių meno parodą prestižiniame Orsey muziejuje.