Lietuva stiprina dalyvavimo Ukrainos atsigavime ir atstatyme koordinavimą
Rugsėjo 4 d. Lietuvos įsitraukimo į Ukrainos atsigavimą ir atstatymą koordinavimo darbo grupės posėdyje aptartas Lietuvos indėlio į Ukrainos atsigavimą ir atstatymą gairių įgyvendinimas, Ukrainos eurointegracinės aktualijos, institucijų planai šiems ir 2026 metams.
„Esame įsipareigoję ne tik padėti Ukrainai atsilaikyti karo akivaizdoje, bet ir padėti jai stiprinti valstybines institucijas, energetikos, švietimo bei sveikatos infrastruktūrą. Mūsų stiprybės – lankstumas, efektyvus institucijų bendradarbiavimas ir gebėjimas greitai įgyvendinti projektus, todėl turime išnaudoti šias stiprybes plėsdami dalyvavimą, įtraukdami verslą ir skatindami tarptautines partnerystes“, – sakė viceministras S. Mitkus.
Viceministras taip pat pabrėžė Lietuvos siekį aktyviai dalyvauti ES „Global Gateway“ strategijoje – plėsti bendradarbiavimą, skatinti privataus sektoriaus įsitraukimą ir kartu kurti pridėtinę vertę Lietuvos bei Ukrainos ekonomikai. Jo teigimu, svarbu identifikuoti verslo poreikius, potencialias nišas, sukurti finansinius instrumentus, kurie leistų Lietuvos įmonėms aktyviau jungtis į Ukrainos atstatymą.
Posėdžio metu Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) Ukrainos programos vadovas Artūras Žarnovskis pristatė vykdomų projektų eigą Lietuvai prioritetinėse srityse – švietimo, reabilitacijos, institucijų stiprinimo ir ekonomikos atsparumo.
Nuo 2022 m. Lietuvos institucijos Ukrainos atsigavimui ir atstatymui skyrė daugiau nei 1,5 mlrd. eurų. 2024 m. spalio mėn. buvo patvirtintos LIETUVOS ĮSITRAUKIMO Į UKRAINOS ATSTATYMĄ IR ATSIGAVIMĄ GAIRĖS 2024–2027 m.