*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LIETUVA STIPRINA BENDRADARBIAVIMĄ SU MAROKU

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius Algimantas Rimkūnas vasario 7 dieną susitiko su Vilniuje viešinčiu Maroko užsienio reikalų ministerijos Dvišalių santykių departamento generaliniu direktoriumi ambasadoriumi Yossefu Amrani. Dvišalių konsultacijų metu aptarti dvišaliai Lietuvos ir Maroko santykiai, jų plėtros galimybės, apsikeista nuomonėmis Europos kaimynystės politikos, kovos su terorizmu, bendradarbiavimo su NATO klausimais, sutarta labiau skatinti ekonominius ryšius.

2004 metais tapusi Europos Sąjungos nare, Lietuva įsijungė į ES ir Viduržemio jūros regiono partnerystės programą. Vienas partnerystės tikslų – iki 2010-2015 metų sukurti laisvąją prekybos zoną tarp ES ir Viduržemio jūros baseino valstybių.  Marokas yra viena aktyviausių šios partnerystės dalyvių regiono socialinių, ekonominių ir saugumo reformų srityse, taip pat viena įtakingiausių  proceso „afrikietiškojo“ sparno atstovių.

Politinės konsultacijos tarp Lietuvos ir Maroko vyksta nuo 2003 metų.