Lietuva remia Suomijos siekį kovoti su hibridinėmis grėsmėmis
Liepos 9-10 dienomis Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Asta Skaisgirytė dalyvauja Helsinkyje, Suomijoje, vykstančiame Europos Sąjungos užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių susitikime, kuriame Europos Sąjungos (ES) politikos direktoriai aptaria veiksmingo daugiašališkumo ir efektyvios ES bendros užsienio ir saugumo politikos, hibridinių grėsmių, Arkties ir kitus klausimus.
„Lietuva remia Suomijos siekį pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metu didelį dėmesį skirti kovai su hibridinėmis grėsmėmis“, – sakė politikos direktorė. Abi šalys pasisako už naują Europos Sąjungos Tarybos formatą – Atsparumo stiprinimo ir kovos su hibridinėmis grėsmėmis darbo grupės įkūrimą.
Susitikime taip pat didelis dėmesys skirtas transatlantiniam bendradarbiavimui.
Neformalus Europos Sąjungos politikos direktorių susitikimas rengiamas kartą per pusmetį ES Tarybai pirmininkaujančioje šalyje ir yra skirtas aptarti ES Bendrosios užsienio ir saugumo politikos aktualijas.