*alt_site_homepage_image*
lt

Naujienos

RSS

LIETUVA REMIA KROATIJOS SIEKĮ BAIGTI DERYBAS DĖL NARYSTĖS ES ARTIMIAUSIU METU

Lietuvos užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė Liauškienė susitikime su Kroatijos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministerijos valstybės sekretoriumi politiniams reikalams Davoru Božinovičiumi gegužės 19 dieną patvirtino Lietuvos paramą Kroatijos tikslui baigti stojimo į ES derybas artimiausiu metu.

„Lietuva sveikina Kroatijos pastangas siekiant narystės ES ir remia šalies siekį baigti stojimo derybas artimiausiu metu“, – sakė A. Skaisgirytė Liauškienė ir paragino Kroatiją toliau aktyviai įgyvendinti ES reikalaujamas reformas.

Kroatijos derybos dėl narystės ES pradėtos 2005 m. spalio mėnesį. Šiuo metu derybos su Kroatija yra pradėtos 30 derybinių skyrių iš 35, 18 iš jų yra preliminariai baigtos.

A. Skaisgirytės Liauškienės ir Vilniuje viešinčio D. Božinovičiaus susitikime taip pat aptarti dvišaliai Lietuvos ir Kroatijos santykiai, aktualūs ES darbotvarkės klausimai, Lietuvos pirmininkavimas Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai 2011 metais ir situacija Vakarų Balkanų regione.

Kroatijos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministerijos valstybės sekretorius Vilniuje dalyvauja gegužės 19 dieną surengtoje apskritojo stalo diskusijoje, skirtoje Vilniaus dešimtuko įkūrimo dešimtmečiui.

Prieš 10 metų Vilniuje susitikę tuomet NATO narystės siekiančių šalių – Albanijos, Bulgarijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Makedonijos, Rumunijos, Slovakijos ir Slovėnijos - užsienio reikalų ministrai nusprendė bendradarbiauti siekiant euroatlantinės integracijos tikslų. Prie šios grupės vėliau prisijungus Kroatijai, grupė tapo žinoma Vilniaus dešimtuko vardu.